Trwa modernizacja obiektów toru regatowego Malta w Poznaniu. Nasza firma DEK-POL dostarcza materiały do renowacji dachu. Prace wykonywane są przez  firmę Constructo.

Tor regatowy Malta wraz zapleczem technicznym jest jednym z najbardziej znanych tego typu obiektów na świecie. Od Mistrzostw Świata w kajakarstwie, które odbyły się tu w 1990 r. Malta znana jest jako ośrodek sportów wodnych dysponujący pełnym zapleczem w postaci między innymi: wyspy startowej, trybun, wież sędziowskich startu i mety oraz wieżyczek pośrednich, hangarów dla łodzi, wyspy dekoracyjnej, licznych budynków administracji toru oraz pełnym zapleczem sanitarnym.

Historia toru regatowego na jeziorze Maltańskim sięga 1917 r., kiedy to ogłoszony został przez grupę poznańskich patriotów konkurs na ośrodek sportowy dla młodzieży. Nie przypadkiem wybrano tereny maltańskie – właśnie tu w czasach pruskiej okupacji zbierała się poznańska młodzież, aby pod kierunkiem instruktorów „Sokoła” uprawiać różne sporty. Niestety na realizację tego zamierzenia trzeba było czekać prawie 35 lat. W 1952 roku na Malcie odbyły się wielkie międzynarodowe regaty wioślarskie i kajakowe, rozgrywane w ramach Festiwalu Młodzieży i Studentów.

Rokrocznie tor regatowy doceniany jest przez międzynarodowe federacje przyznające Poznaniowi organizację największych i najbardziej prestiżowych imprez na świecie takich jak Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Puchary Świata w wioślarstwie i kajakarstwie, Mistrzostwa Świata Kajak Polo oraz Mistrzostwa Świata Smoczych Łodzi.

Dostarczamy materiały na Maltę