W dniach 27.07-29.07 zawodniczki Kotwicy Kórnik wzięły udział w Mistrzostwach Polski Kobiet w Piłce Nożnej Plażowej. Był to ich debiutancki start na turnieju beach soccera, który dziewczyny rozpoczęły od dwóch zwycięstw w fazie grupowej.

Pierwszy mecz z KU AZS UAM Poznań zakończył się wynikiem 6:0 dla Kotwicy, drugi z UKS Sparta Daleszyce 2:1. W ostatnim meczu fazy grupowej dziewczyny musiały uznać wyższość zespołu Lady Grembach Łódź. Rywalki zwyciężyły 4:2, a pojedynek w deszczu okazał się być przegraną z przyszłymi Mistrzyniami Polski. W kolejnym meczu toczyła się walka o możliwość zajęcia 5.miejsca w turnieju. Walka wygrana – 2:1 dla dziewczyn z Kórnika, Feniks Łódź pokonany. Ostatniego dnia turnieju zawodniczki rozegrały swój ostatni mecz – o 5. miejsce w turnieju. Rywalem ponownie dziewczyny z UKS Sparta Daleszyce, które udanie zrewanżowały się za przegrany pojedynek w fazie grupowej i tym razem to one po wyniku 2:1 cieszyły się ze zwycięstwa.

Pierwszy występ w Mistrzostwach Polski zawodniczki Kotwicy Kórnik kończą na 6.miejscu 🙂 Było to na pewno ciekawe doświadczenie i miły czas spędzony razem z drużyną.

Mistrzostwach Polski Kobiet w Piłce Nożnej Plażowej